ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
Το κορυφαίο εγχώριο γεγονός, το 32ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού, θα γίνει 10-11 Φεβρουαρίου στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.
Στους αγώνες θα πάρουν μέρος εκατοντάδες αθλητές και αθλήτριες απ΄’ όλη τη χώρα. Το πρόγραμμα των αγώνων περιλαμβάνει και τα αγωνίσματα του επτάθλου και πεντάθλου.
Οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να σταλούν στον Σ.Ε.Γ.Α.Σ. με e-mail το αργότερο μέχρι και τη Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 14:00 στην ηλεκτρονική διεύθυνση entries@segas.gr καθώς και στις κατά τόπους Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ.

Δείτε την προκήρυξη και τα έντυπα συμμετοχής (εδώ).

Α΄ ΗΜΕΡΑ : ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2018

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

 

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΟΡΙΟ

09:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής

15,00μ.

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής

14,50μ.

09:30

60μ.

ΕΠΤΑΘΛΟ 1

09:50

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

10:00

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

3,60μ.

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

2,05μ.

10:15

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΕΠΤΑΘΛΟ 2

10:20

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

3,60μ.

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

2,05μ.

11:00

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:30

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής

12,60μ.

11:40

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:45

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΕΠΤΑΘΛΟ 3

12:40

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

13:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΕΠΤΑΘΛΟ 4

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

17:15

3.000μ. Βάδην

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:20

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:40

5.000μ. Βάδην

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:15

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:30

60μ.

ΠΚ Α΄

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

18:35

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:36

60μ.

ΠΚ Α΄

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

18:45

60μ.

ΠΠ Α΄

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

18:51

60μ.

ΠΠ Α΄

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**

19:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:05

ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:10

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:16

60μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:25

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:31

60μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:40

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:46

400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:55

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:01

400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:10

1.500μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

20:20

1.500μ.

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

*το οριστικό ωρολόγιο πρόγραμμα θα ανακοινωθεί μετά την επεξεργασία των δηλώσεων συμμετοχής

** θα μετέχουν οι 16 καλύτερες επιδόσεις κλειστού στίβου Πανελλαδικά από 1.1.18 έως  5.02.18, με την προϋπόθεση η επίδοση να έχει επιτευχθεί με την παρουσία Ηλεκτρονικής Χρονομέτρησης (Φώτο – φίνις).

32ο  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ Α/Γ

10 & 11 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2018 – ΣΤΑΔΙΟ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑΣ

ΠΡΟΣΧΕΔΙΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ*

Β΄ ΗΜΕΡΑ : ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2018

ΠΡΩΪΝΌ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΟΡΙΟ

10:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής

5,80μ.

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής

13,00μ.

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

4,60μ.

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ

1,70μ.

60μ. με Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

10:20

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

4,60μ.

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ

1,70μ.

10:20

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

10:35

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:15

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

11:30

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Αγώνας Επιλογής

7,30μ.

11:35

60μ. με Εμπόδια

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 1

11:50

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

Προκριματικές Σειρές

12:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 2

12:45

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προκριματικές Σειρές

13:15

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 3

13:30

60μ. με Εμπόδια

ΕΠΤΑΘΛΟ 5

14:30

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΕΠΤΑΘΛΟ 6

14:30

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΠΕΝΤΑΘΛΟ 4

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ

16:00

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:15

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η  ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:25

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

16:30

3.000μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:45

3.000μ.

ΑΝΔΡΩΝ

3η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:00

3.000μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η  ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:05

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:25

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:30

1000μ.

ΕΠΤΑΘΛΟ 7

17:45

800μ.

ΠΕΝΤΑΘΛΟ5

17:55

60μ. με Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:05

60μ. με  Εμπόδια

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:10

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

18:20

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:27

60μ. με Εμπόδια

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:35

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:41

200μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:50

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:56

200μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:05

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

1ηΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:12

800μ.

ΑΝΔΡΩΝ

2ηΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:25

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:32

800μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:40

4Χ400μ.

ΑΝΔΡΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

20:05

4Χ400μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

*το οριστικό ωρολόγιο πρόγραμμα θα ανακοινωθεί μετά την επεξεργασία των δηλώσεων συμμετοχής